Usługi w chmurze

Usługi w chmurze

Migrujemy naszych klientów do Azure Cloud, zapewniając bardzo wysokie standardy utrzymania przy jednoczesnej optymalizacji kosztów.

MAK IT Sp. z o.o. jest idealnym partnerem do dostarczania wyjątkowych rozwiązań Microsoft oraz Managed Services, aby pomóc naszym klientom w tworzeniu najlepszego, nowoczesnego miejsca pracy. Mając doświadczenie w pracy z firmą Microsoft oraz jej produktami, możemy zapewnić zespół ekspertów, którego potrzebujesz do świadczenia usług na całym świecie i przez całą dobę.

Co to jest Azure?

Azure to publiczna platforma obliczeniowa w chmurze – z rozwiązaniami takimi jak infrastruktura jako usługa (IaaS), platforma jako usługa (PaaS) oraz oprogramowanie jako usługa (SaaS), których można używać do takich usług jak analizy, obliczenia wirtualne, pamięć masowa, sieci i wiele więcej. Może służyć do zastępowania lub uzupełniania serwerów lokalnych. Azure jest:

Azure to szybka, elastyczna i niedroga platforma, a jej ceny i możliwości sprawiają, że jest to najlepsza oferta chmury publicznej na rynku. Teraz przyjrzyjmy się, jak to wykorzystać.

Platforma Azure, jako rozwiązanie chmurowe, jest z natury elastyczna – może tworzyć kopię zapasową danych w dowolnym języku, w dowolnym systemie operacyjnym i z dowolnego miejsca. Oprócz tego możesz zdefiniować częstotliwość tworzenia kopii zapasowych (dzienny, tygodniowy, miesięczny itp.).

 

Tworzenie kopii zapasowych na taśmach ma swój czas i miejsce, ale ma ograniczone możliwości jako samodzielne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania po awarii. Odzyskiwanie lokacji platformy Azure może usprawnić tworzenie kopii zapasowych na taśmach dzięki replikacji poza siedzibą firmy, niewielkiej konserwacji na miejscu, przechowywaniu danych nawet przez 99 lat, niewielkim lub zerowym inwestycjom kapitałowym oraz minimalnym kosztom operacyjnym. Kopia zapasowa platformy Azure przechowuje trzy kopie danych w trzech różnych lokalizacjach w centrum danych, a następnie kolejne trzy kopie w zdalnym centrum danych platformy Azure, aby nie martwić się utratą danych.

Jeśli szukasz platformy do hostowania, opracowywania lub zarządzania aplikacją internetową bądź mobilną, platforma Azure jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ zapewnia autonomiczność tych aplikacji i ich adaptację dzięki zarządzaniu poprawkami, autoskalowaniu i integracji z aplikacjami lokalnymi. Dzięki automatycznemu zarządzaniu poprawkami dla maszyn wirtualnych nie musisz poświęcać dużo czasu na zarządzanie infrastrukturą, a zamiast tego możesz skupić się na uaktualnianiu lub ulepszaniu istniejących aplikacji. Platforma Azure zapewnia również stałą obsługę wdrażania, która umożliwia usprawnienie bieżących aktualizacji kodu.

 

Z platformą Azure możesz płynnie połączyć swoją aplikację internetową z wewnętrznymi usługami działającymi na infrastrukturze lokalnej. Połączenie aplikacji w obu lokalizacjach umożliwia zarówno pracownikom, jak i partnerom bezpieczny dostęp do zasobów znajdujących się w odpowiednio zabezpieczonej infrastrukturze lokalnej, co jest dość trudne do uzyskania stosując inne rozwiązania.

Platforma Azure zapewnia funkcje umożliwiające integrację z usługą Active Directory w celu identyfikacji tożsamości oraz dostępu. Dzięki użyciu uwierzytelniania wieloskładnikowego istnieje dodatkowa warstwa bezpieczeństwa przetwarzanych informacji.


Z platformą Azure możliwa jest globalna dystrybucja środowiska Active Directory z włączonym połączeniem bezpośrednim. Na obecnym rynku nie ma lepszego dostawcy chmury, który pozwala na rozszerzenie zasięgu kontrolera domeny i zarządzanie usługami AD, tak jak umożliwia to Microsoft Azure.

Możesz podłączyć swoje urządzenia do chmury za pomocą rozwiązań integrujących się z istniejącą infrastrukturą i zacząć zbierać nowe dane o Twojej firmie.


W centrum Azure IoT Hub możesz monitorować setki urządzeń oraz zarządzać nimi, a także uzyskiwać szczegółowe informacje, które pomogą Ci podejmować lepsze decyzje biznesowe, poprawić jakość obsługi klientów, zmniejszyć złożoność, obniżyć koszty i przyspieszyć rozwój. Większe bezpieczeństwo platformy Azure to ogromny atut rozwiązań IoT.

Jak będziesz korzystać z platformy Azure?

Powyższe cztery usługi to tylko ułamek możliwości platformy Azure!

Skontaktuj się z nami poprzez poniższy formularz, aby omówić jak możemy Ci pomóc w tworzeniu rozwiązań z wykorzystaniem Azure.