Wirtualizacja

Wirtualizacja

Jako wyszkoleni oraz doświadczeni eksperci w dziedzinie wirtualizacji, oferujemy wdrożenia wszystkich popularnych systemów wirtualizacyjnych. MAK IT Sp. z o.o. świadczy praktyczne usługi konsultingowe dla organizacji, które chcą zwiększyć produktywność przy jednoczesnym obniżeniu kosztów infrastruktury IT. Odpowiedzią na to jest przejście na wirtualizację, która pomaga organizacji w administrowaniu obciążeniami w centrach danych i minimalizuje infrastrukturę IT.

Dysponując zaawansowaną wiedzą na temat wiodących platform wirtualizacyjnych, takich jak Citrix i Vmware, MAK IT Sp. z o.o. z łatwością dostarcza kompleksowe rozwiązania. Dzięki naszej wieloletniej praktyce i doświadczeniu jesteśmy w stanie pomóc organizacjom w przejściu na zwirtualizowane środowisko IT oraz zaspokoić zapotrzebowanie na bardziej wydajne rozwiązania IT.

Co to jest Wirtualizacja IT?

Wirtualizacja to proces tworzenia wirtualnej wersji serwera lub systemu komputerowego przy użyciu oprogramowania, a nie sprzętu. Umożliwia jednoczesne działanie wielu systemów operacyjnych na jednym komputerze. Ma również na celu scentralizowanie zadań administracyjnych oraz zmniejszenie kosztów sprzętu przy jednoczesnej poprawie skalowalności i obciążeniu pracą.

Wirtualizacja opiera się na koncepcji partycjonowania, w której pojedynczy serwer fizyczny jest podzielony na wiele serwerów logicznych, które z kolei niezależnie uruchamiają systemy operacyjne oraz aplikacje.

Korzyści z naszych usług

Nasze usługi konsultingowe w zakresie wirtualizacji zapewniają szereg korzyści firmom poszukującym niezawodnego, niedrogiego oraz bezpiecznego środowiska.